HİKAYEMİZ

"New York Fries", Kanadalı bir franchise markasıdır. Şu an da başkanlığını yapan Jay Gould ve erkek kardeşi Hal tarafindan kurulmuştur. London, Ontario'da doğmuşlar ve Brantford'da büyümüşlerdir. Girişimci ruha sahip kardeşler, ortaklaşa, bu popüler "Kültür" zincirini kurmuşlardır.

1983 yılında, New York'a yaptıkları bir seyahatte, Gould, Güney Caddesi Limanı'na uğramış ve New York Times restoran değerlendirme dergisinden öğrendiği " en iyi patates kızartması" nı araştırmış. Bulduklarından oldukça etkilendiler. Buldukları; taze, sıcak patates kızartmasının tezgahın üzerinden uçarcasına, sırada bekleyen sabırsız müşteriler tarafindan alınmasıydı. Bunlar sıradan patates kızartmaları değildi. Yumuşamış yada dondurularak tekrar tekrar çözdürülmüs değillerdi – New York patates kızartmalarında, gerçek patatesler kullanılmış, taze kesilmiş, sıcak ve çıtır çıtır, doyurucu porsiyonlar halinde servis ediliyorlardı.

Gould biraderlerin aklına, yadsıyamayacakları bir firsat düşmüştü. Bu şirketi aldılar ve altın sarısı silindirleri tüm dünyaya sunmak ve gerçek patates kızartması lezzetini herkese göstermek istediler. Gould biraderler, New York ziyaretlerini, sehrin belediye baskanı'na; "Özgürlük Anıtı, elinde bir kap New York Fries ile çok daha iyi görünür" tavsiyesiyle sonlandırdılar. Belediye Başkani bu çağrılarına asla geri dönmedi!

GERÇEK, TAZE, PATATES KIZARTMASI

Ardaq Group tarafından yapılan AR-GE sonucu Kanadalı patates markası New York Fries markası Türkiye ile buluştu. Ardaq Group, uzun soluklu yatırımlar ve istikrarlı büyümeye odaklanmıştır.

Ardaq Group yaptığı yatırımlara Kanadalı patates markası New York Fries' ı da ekleyerek yeniliklerin öncüsü olduğunu vurguluyor. Yiyecek sektöründe ki yaptığı yatırımlarda sağlık, lezzet ve farklılık anlayışını değiştirmeyi hedefleyen Ardaq Group New York Fries Türkiye de lider olacak şekilde konumlandırıyor.

Ardaq Group tarafından Türkiye pazarına giren New York Fries'ın ilk şubesi Ataşehir Brandium'da hizmete girdi.

Şube açma konusunda hızlı davranan şirket ikinci restorantını bir ay sonra Bakırköy Marmara Forum AVM'de açtı.

NYF kullanılan yağın kalitesiyle öne çıkan bir marka. Şirket müşterilerine KANOLA YAĞINDA KIZARTILAN taze patates kızartmaları sunuyor. Marka Kanada'da en iyi yönetilen elli şirket içinde yer alıyor.

Şirket, Türkiye'de yatırımlar yapmak ve yatırımları ile baglantılı operasyonları yürütmek hedefiyle kurulmuştur. Ardaq Group'un misyonu, servis verilen her segmentte en iyisini sunmak ve hizmet verilen tarafların memnuniyetini kalıcı kılmaktır.